izmir web tasarım

izmir web tasarım tasarım belirli bir amaç için belli prensipler rehberliğinde, fikirlerin bir araya getirilmesi, estetik olarak düzenlenmesi ve uygulama süreci ile tamamlanan çalışmaların tamamıdır. Web tasarım içeriğiyle beraber, internet tarayıcıları yardımıyla elektronik bir ortamda kullanıcılara sunulur.

Projelerimizde belirli bir düzen içerisinde çalışmalarımızı tamamlarız. Bu aşamada ana hedefimiz; dengeli, tutarlı ve bir bütünlük içerisinde aranan bilgilere, web sayfası ziyaretçilerin hızlı ve akıcı bir şekilde ulaşmalarını sağlamaktır. Tasarım içerisinde renklerin dünyası bizim için çok önemlidir. Amaca ve müşteriye göre logolarına, ürün veya hizmetlerine uygun renk seçimlerimizi yaparız. Bazen renkli bir tasarımla, bazende sade ve siyah beyaz çalışmalarla anlatmak istediklerimizi ziyaretçilere ulaştırırız. Logonun yerleşimi, resim seçimi ve simgeleri doğru şekilde kullanmak bizim için çok önemlidir. Fotoğraf seçimlerimizi büyük bir titizlikle yaparız. Site performansı açısından dosya büyüklüklerine ve site içi yerleşimlerine dikkat ederiz. Yazı tiplerini ziyaretçilerin beğenecekleri ve yaygın olarak kullanılan fontların arasından seçer, yazı büyüklerini web sayfası yapısına uygun şekilde uygularız. Hazırlanan içeriklere kolay ulaşılmasını sağlarız. Arama ile gelen ziyaretçilere ihtiyaçlarına uygun bilgilerin sitede yer almasını sağlarız. Bütün bunlar yapılırken müşterilerimiz ile ortak dili konuşur ekip olarak hareket eder ve her iki tarafında çıkan sonuçtan mutlu olması için çaba harcarız.

Kullanıcı dostu web tasarımı oluşturma

Web sayfası, tasarımın temel öğelerini karşılamalı ve sayfa ziyaretçilerini dikkate almalıdır. Bu amaçla çalışmalarımızda önemli gördüğümüz aşağıdaki başlıkları titizlikle uygularız.

Site içerisinde gezinme ilk adımdır. Sitenin genel mimarisi, menüleri ve diğer gezinme araçları kullanıcıların nasıl göz atıp; arama yaptıkları dikkate alınarak oluşturulur. Amacımız web sayfası içerisinde ziyaretçinin rahat dolaşmasını sağlamak ve ihtiyaç duyduğu bilgiyi kolayca bulmasına yardımcı olmaktır. Multimedya özelliğinin kullanılması ihtiyaca göre bir sonraki adımdır. Web sayfası tasarımında konu ile ilgili video veya ses uyaranları ziyaretçilerin verilen bilgiyi daha kolay kavramasına etkendir. Bu şekilde anlatılanlar kolay ve hızlı şekilde anlaşılır. Böylece ziyaretçilerin sitede daha fazla zaman geçirilmesi sağlanmış olur ve sitede geçirilen süre seo için etkili bir seçenektir. Sonraki adımda bütün tarayıcılarda doğru şekilde çalışan web sayfası tasarlanır. İhtiyaca göre anket veya fikir paylaşımı için çalışmalar web sayfası içine entegre edilebilir.

İnvilon web tasarım müşterilerini memnun eden mükemmel ve kalıcı çalışmalar ortaya çıkarır. Her müşteriye özel çalışılır ve belirlenen sürelerde projeler teslim edilir. Her iki tarafı da memnun edecek çalışma için gerekli analizler detaylı şekilde hazırlanır ve onay süreçlerinden sonra adım adım proje tamamlanır.

Web tasarım içeriğinde neler vardır

Web tasarım sayfaların sunduğu bilgiler yanında kullanılan teknoloji ve arama kriterleri bir bütün olarak ele alınmalıdır. Tasarımın ortaya çıkmasından sonra hazırlanacak içerik ve arama motoruna uygun şekilde düzenlenmesi önemlidir. Site hızı, zamanı az olan ziyaretçi çok değerli olduğundan site performansının yüksek olması çok önemli bir beceridir. Hazırlanan projenin yayına alınması sonrası verilecek hizmet kalitesinin yeterli olması aranılan bir kriterdir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken sunucu performansı, yedekleme, teknik destek ve müşteri ile hızlı etkileşim çalışma sonrası sorgulanmalıdır. Kullanılan teknoloji alt yapısının son teknolojiler olması önemlidir. Yeni web trendleri takip edilerek ihtiyaca göre site içerisinde gerekli güncellemeler yapılmalıdır. Ayrıca; sosyal medya için gerekli planlama yapılmalı bu konuda da uzman desteği alınmalıdır. Ziyaretçi sayısının fazla olması SEO için önemli olduğundan sosyal medya üzerinden gelen trafik dikkatli şekilde incelenmelidir.