SEO Hizmeti

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), web sayfanızın arama sonuçlarında ilk sıralarda gelmesini sağlar. SEO hizmeti bu amaç doğrultusunda yapılan bütün çalışmaları kapsayan hizmetler demektir. Doğru şekilde yapılan arama motoru optimizasyonu sonucu; web sayfanız, dolayısı ile firmanıza ait ürün veya hizmetleriniz, rakiplerinizin ürün veya hizmetlerine göre daha fazla görünür ve erişilebilir olacaktır. SEO çalışması sitenizin ziyaretçi trafiğinin yükselmesi adına yapılan en prestijli ve katma değeri en yüksek yöntemdir. Arama motoru optimizasyonu ile maliyeti düşük aynı zamanda etkili sonuçlar alabileceğiniz dijital pazarlama kampanyası yapmış olursunuz. Doğru arama motoru optimizasyonu yaptırmış olmanız birincil önceliğiniz olmalıdır. Neticesinde kısa vadede hızlı sonuçlar almanızı sağlar ve kalıcı çözümler ile devamlılık elde etmenize imkan verir. SEO hizmeti alırken daha etkili sonuç almak adına çalışmalarınızı Google reklamları ve sosyal medya pazarlaması ile desteklemeniz gerekmektedir.

Arama motorlarında en yüksek trafik sağlayıcı Google 'dur. Rakamlar her yıl 2 trilyondan fazla arama sorgusunun Google 'da gerçekleştiğini göstermektedir ve bu saniyede 100.000 'e yakın sorgunun Google tarafından cevaplandığını göstermektedir.

Organik aramalarda üst sıralarda gelmek

Potansiyel müşteriler internette arama yaptıklarında ve alıcı potansiyeline sahip olduklarında; %75 'lik kısım ilk 5 sonuç içerisinde gelen arama sonuçlarında ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Böylece ilk 5 içerisinde gelen google arama sonuçlarında yer almanız, alacağınız kurumsal SEO hizmetinin başarısını gösterecektir.
  • 1. Sıra %27
  • 2. Sıra %17
  • 3. Sıra %13
  • 4. Sıra %10
  • 5. Sıra %8
Arama motoru optimizasyonun faydası

Son kullanıcılar internet üzerinde ürün yada hizmetler ile ilgili arama yaptıklarında satınalma niyeti yüksek olan kişiler olarak nitelendirilebilirler. Eğer karşısına ihtiyacını karşılayacak benzer ürün veya hizmetler listelendiğinde beklentilerine uygun seçenekler gelirse, satınalma potansiyeli çok yüksek olacaktır. Bu yüzden organik aramalarda ilk 5 içerisinde yer almak satışlarınızı ve site trafiğinizi yükseltecektir.

Web sayfası çalışmasını hazırlanırken SEO hizmeti sadece arama motoruna yönelik olacak şekilde hazırlanmamalıdır. Kullanıcı deneyimi öncelikli olmalı ve düzenlemeler buna uygun şekilde hazırlanmalıdır. Web sitenizi arama motorlarına uygun şekilde optimize etmeniz sadece alacağınız ziyaretçi sayını arttırmaz, aynı zamanda teknik altyapısı iyileştirilmiş ve yapısal düzenlemeleri arama motoruna uygun şekilde hazırlanmış web sayfası kullanıcı deneyiminide pozitif yönde arttıracaktır.

Arama motorlarında üst sıralarda geleniz firmanızın marka bilinirliliğini arttıracaktır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi milyonlarca potansiyel alıcı, ihtiyaçlarını belirlemek yada akıllarında olan ürün veya hizmetler ile ilgili arama yaptıklarında öncelik ve çoğunlukla interneti kullanmaktadırlar bu yüzden; potansiyel müşterilerde marka bilincinin oluşması, onların satınalma kararlarında sizin ürünlerinizi tercih etmelerine çok büyük etki yapacaktır.

SEO ile üst sıralarda gelmeniz
  • Reklam maliyetlerinizin azalmasına neden olur. Görüntülü yada arama ağı ile harcayacağınız bütçeler düşecek, sürekli bulunur olacaksınız.
  • Organik arama ile birlikte satış rakamlarınız yükselecektir. Organik satışlarınızın artması ile birlikte yüksek ROI (Return on Investment) değerlerine ulaşmış olursunuz. ROI yatırımın size geri dönüşünü gösteren bir veridir. Temelde ROI bir yatırımın size ne kadar getiri sağladığını yani verimliliğini ve bu yatırımın sürdürülmesi gerekip gerekmediğini gösterir.
  • Marka bilinirliğiniz artacaktır. İlk sıralarda gelmek ürün veya hizmetlerinizin daha çok görüntülenmesine, dolaylı olarak marka bilirliğinin artmasına katkı yapacaktır.
  • Yapılan SEO ile kullanıcı deneyimi arttırılacak. Kullanıcı ürünlerinizi yada hizmetlerinizi size ulaşmadan önce site üzerinden inceleyecek, buda size zaman kazandıracak, rakiplerinize göre etkili kullanıcı deneyimi ile satınalma güdüsünü yükseltecek ve kıyaslamalarda önemli bir tercih sebebi elde etmiş olacaksınız.
SEO hangi alanlarda uygulanır

Teknik SEO

Site ziyaretçileri için web sayfasının hızlı olması ve teknik açıdan doğru şekilde çalışması arama motoru optimizasyonu için önemlidir. Web sayfasının teknik olarak iyileştirilmeye uygun kısımlarının belirlenmesi ve gereken önerilerin paylaşılması teknik optimizasyon olarak adlandırılmaktadır. Bu web sayfasının yüklenme hızı performansı, site için erişim hızı, dosya büyüklükleri, CSS ve HTML hatasını veren kısımlar, kırık bağlantıların test edilerek raporlanması anlamına gelir.

Sayfa içi SEO

Bu optimizasyon belirlenmiş anahtar kelimelerde firma web sayfasının organik aramalarda üst sıralarda gelmesi ve gelen sonuçlarda nasıl görünmesi gerektiğini belirlemek için yapılan çalışmadır. Web sayfası dünyada kullanılan ve kabul edilen uluslararası SEO için hazırlanmış programlarla test edilerek çıkan sonuçlar ışığında müşteri için gereken öneriler yapılır. Site içi optimizasyonda yeterli ve doğru anahtar kelime sayısına yer verilmesi, URL yapısının SEO dostu olacak şekilde oluşturulması, yazı başlıklarına h1 tagı ile başlanması, responsive tasarım kullanımı, multimedya kullanılması, başlık taglarına uygun niteleyici kelimeler kullanılması bu çalışmada önceliklerdir.

Sayfa dışı SEO

Sayfa dışında hedefe ulaşmak adına yapılan çalışmaların tamamı sayfa dışı optimizasyon olarak adlandırılır. Özelikle dışarıdan siteye gelen geri linkler, sosyal medya desteği, popüler resim sitelerinde resim paylaşımları, forumlarda çalışmalarınızı destekleyici yazılar paylaşılması sayfa dışı optimizasyonun başlıca adımlarıdır. Burada dikkat edilmesi gereken husus bu çalışmaların yüksek kalitede sağlanmasıdır, aksi takdirde çalışmalarınız olumsuz etkilenecektir.

SEO uzmanlığı

Eğer hedefiniz; anahtar kelimelerinizde organik arama sonuçlarında üst sıralarda gelmek ise, mutlaka bu konuda seo uzman desteği almanız gerekecektir. SEO çalışmalarında web sayfanızın buna uygun şekilde hazırlanması ve sonrasında uzman desteği alınması başarı için gereken ilk adımdır. Arama motorlarına uygun şekilde tasarlanan web siteleri ve alınan SEO hizmeti ile üst sıralara doğru gelmesi üç ay ile bir yıllık sürelerde kalıcı olarak gerçekleşmektedir. Sayfa çalışması ile beraber web sayfanızı yeniden yaptırmanız ve sonrasında google reklamları ile sitenizi desteklemeniz bu zaman süreçlerinin biraz daha kısalmasına sağlamaktadır. Organik arama sonuçlarında üst sıralarda gelmenizin size bir maliyeti olmadığı gibi, 7/24 orada bulunmanız ve sürekli bulunur olmanız sağlanmış olacaktır. Bu yüzden tercih edeceğiniz ajansın seo ve google reklamları konusunda uzman olması tıklama maliyetlerini aşağı çekmenin yanında, sıralamadaki yerinizin yükselmesine doğrudan etki edecektir.

SEO danışmanlığı

Seo danışmalığı üç aşamalıdır inceleme, strateji ve araştırma. İnceleme için google analitik, moz, alexa gibi dünya standartlarındaki yazılımlar siteye entegre edilerek alınan sonuçlara göre veri analizleri yapılır. Ayrıca sektörünüzdeki rakipleriniz incelenerek neleri farklı yaptıkları doğru ve yanlışları ile tespit edilir. Bu veriler ışığında SWOT (güçlü-zayıf-fırsat-tehdit) analizi hazırlanır. Bu analiz sonuçlarında göre 3 aylık, 6 aylık, 9 aylık ve senelik stratejiler oluşturulur.